Covid-19 prezent, anullohet ndeshja e Real Madridit
Ndeshja miqësore mes Real Madridit dhe Rayo Vallecanos është anuluar.

Një futbollist i Rayo Vallecano është në pritje të rezultatit të testit për koronavirus andaj ballafaqimi miqësor me Real Madridin – të mërkurën – është anuluar, raportojnë mediat spanjolle.

"Marca" raporton se një futbollist i Vallecanos dyshohet se është infektuar me COVID-19, ndërsa rezultati i testit nuk do të mbërrijë deri sot në mëngjes, shumë afër fillimit të takimit.

Në masa parandaluese kundër shpërndarjes së virusit, Rayo Vallecano ka mbajtur futbollistët në stërvitje me distancë të martën.
Shtuar më 09/09/2020, ora 09:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori