Ç'po kurdiset, Ronaldo te United, Pogba te Juventus?
Juventusi thuhet se është i gatshëm të ofrojë sulmuesin Cristiano Ronaldo te Manchester Unitedi në një shkëmbim me mesfushorin Paul Pogban.

Pogba nuk ka fshehur dëshirat e tij për t’u larguar nga Unitedi dhe tani ka dalë se një kthim në Juventus mund të jetë në letra.

Shumë emra janë përfolur se mund të përfundojnë si pjesë e shkëmbimit, por tani flitet për një ndërrim që do të sillte rikthimin emocional të Ronaldos te Unitedi.

Sipas redaktori të sportit të Independent, Miguel Delaney, Juve është serioz në lidhje me përfitimin e trazirave të Pogbas dhe një marrëveshje shkëmbimi për Ronaldon nuk është përjashtuar tërësisht.

Duke folur në emisionin Football Ramble, Delaney ka zbuluar gjithçka rreth kësaj hipoteze të shkëmbimit.

"Duke biseduar me njerëzit gjatë javës sepse kam bërë diçka në lidhje me situatën e Paul Pogba, e cila është e lidhur me Ronaldon, dhe faktin që Juventusi mund të jetë në të vërtetë i interesuar për një shkëmbim".

"Nuk është e pamundur. E lidhur me të gjitha ishte pikëpamja se përfundimisht, Juventusi po përpiqet të instalojë këtë ide kolektive të futbollit", ka thënë Delaney.
Shtuar më 11/12/2020, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori