CR7 në garë me kohën, kërkon të luaj kundër Barcelonës
Cristiano Ronaldo është në karantinë pasi doli pozitiv në grumbullimin e tij me Kombëtaren e Portugalisë.

Sulmuesi i Juventusit mbrëmë është kthyer në Torino përmes një fluturimi emergjent dhe arriti në villën e tij me një ambulancë.

Ronaldo është asimptomatik dhe në shtëpi do të ndahet edhe nga gruaja dhe fëmijët e tij.

Ai e ka të sigurt se do të humbas ndeshjen ndaj Crotones në kampionat dhe atë ndaj Dinamo Kievit në Ligën e Kampionëve por po lufton për të qenë prezent në ndeshjen ndaj Barcelonës me 28 tetor.

Për të qenë i pranishëm në atë sfidë, ai ka nevojë për një tampon negativpaktën shtatë ditë para ndeshjes.

Portugezi tashmë në orët e ardhshme mund t’i nënshtrohet testeve të reja për të vlerësuar shkallën e pozitivitetit, duke qëndruar në izolim të detyrueshëm për të paktën dhjetë ditë sipas Dekretit të ri.

Nëse 23 Marsi është negativ, CR7 do të jetë në gjendje të kthehet në stërvitje së bashku me shokët e skuadrës pasi tani mjafton një tampon negativ për të ndaluar karantinën.

Ronaldo teorikisht, nëse gjithçka shkon në mënyrën e duhur, ai mund të jetë i disponueshëm që më 25 mars për ndeshjen e kampionatit kundër Verona .

Por qëllimi i tij është të paraqitet në kushtet më të mira të mundshme për përplasjen me rivalin Messi në ndeshjen Juventus-Barcelona.
Shtuar më 15/10/2020, ora 09:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori