CR7 pranë një tjetër rekordi (FOTO LAJM)

Alfredo Di Stefano - 22 tripleta
Pëlqej
Cristiano Ronaldo po shkruan historinë e futbollit spanjoll. Me katër golat e realizuar në ndeshjen e fundit në kampionat kundër Elches ylli portugez ka arritur kuotën e 21 tripletave me fanellën e kampionëve të Europës në La Liga.

Para tij qëndrojnë vetëm Alfredo Di Stefano dhe Telmo Zarra me 22, ndërsa Lionel Messi numëron 19 tripleta në La Liga. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori