Crawford konfirmohet kampion bote
crawford2
Boksieri amerikan Terence Crawford është rikonfirmuar kampion bote në peshën “ëelter” në kategorinë WBO. Ai arriti të mposhte me nokaut në raundin e fundit kundërshtarin Jose Benavitez. Amerikani ishte pothuajse në avantazh në të gjitha raundet derisa erdhi edhe fitorja me nokaut.

Fillimisht Jose u rrëzua në parket, por u ngrit duke i dhënë kurajo vetes së tij, por më pas gjyqtari ndërpreu lojën pasi Crawford ishte i pandalshëm. Crawford arriiti kështu 34 fitore dhe asnjë humbje si dhe mbrojtësi për herë të parë titullin kampion bote që fitoi në qershor. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2018, ora 16:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori