Cristiano Ronaldo shënon rekord, realizon golin e 700-të
Me golin e shënuar kundër Ukrainës këtë të hënë, me bluzën e Portugalisë, Cristiano Ronaldo u konfirmua si futbollisti i rekordeve.

Ai shënoi golin e 700-të si profesionist që nga viti 2002, në 974 ndeshje.

Me bluzën e Portugalisë, Ronaldo shënoi golin e 95-të. Ndërsa në karrierën e tij CR7 ka realizuar 64% të golave me bluzën e Real Madrid.

Madje nga totali i golave, ai ka shënuar 441 me këmbën e djathtë, 129 me të majtën, 127 me kokë dhe dy në pozicione të ndryshme.
Shtuar më 15/10/2019, ora 09:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori