Cruyff: Cikli i Barces nuk ka mbaruar
Johan Cruyff nuk pajtohet me opinionin e disave se Barcelonës i ka ardhur fundi i ciklit. Ikona e katalanasve dhe Holandës mendon se suksesi në kampionatin spanjoll është një provë që tregon aftësitë e Barcelonës për të qëndruar mes më të mirëve.

Fundi i një cikli nuk ekziston. Eshtë vetëm një nocion i pakuptimtë i thënë nga dikush”, u shpreh 66-vjeçari për “AS”.

Sipas Cruyff, ajo që po kalon Barcelona është çështje dështimesh apo gabimesh që bëhen nga drejtuesit e klubit dhe këto gjëra ndodhin. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2013, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori