Çunat e Bogdanit triumfojnë minimalisht kundër Kazakistanit
Shqipëria U-19, me trajner Erjon Bogani, kamposhtur minimalisht 1-0 Kazakistanin në një ndeshje miqësore.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Roza Haxhiu” të Lushnjës. Golin e vetëm për kuqezinjtë U-19 e realizoi Marash Kumbulla në minutën e 40-të, pasi i shpëtoi mbulimit të mbrojtjes, duke devijuar me kokë drejt rrjetes.

19-vjeçarët kazakë arritën ta dërgonin topin përtej vijës fatale në kohën shtesë, por anësoi sinjalizoi me të drejtë për pozicion jashtë loje. Më 27 mars do të zhvillohet dhe takimi i dytë miqësor me Kazakistanin./albeu.com/
Shtuar më 24/03/2018, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori