Dalin emrat te Roma për të zëvdedësuar të larguarin Monchi
Tek Roma kanë nisur ditët e revulicionit qw pas eleminimit nga Liga e Kampionëve,shkruan Albeu.com.

Pas shkarkimit të Di Francesco, gijithashtu ka ndërprerë konsensualisht kontratën edhe dertori sportiv Monchi, vendi i të cilit është marrë përkohësisht nga Frederic Massara.

Deri në fund të sezonit vendimet sportive do të merren nga Massara, me ndihmën e Balzaretti dhe Totti, por padyshim, siç theksoi Il Corriere dello Sport, Roma po synon të gjejë një drejtor të aftë për të ardhmen.

Emri i parë në listë është ai i Gianluca Petrachi, drejtori sportiv i Torinos, por do të jetë e vështirë ta afruar. Lista më pas shtohet me emrin e Piero Ausilio, i cili nuk e ka rinovuar ende kontratën me Interin dhe mund të përshëndesë zikaltrit në fund të sezonit.

Ndërkohë nuk mund të përjashtohet edhe një rikthim i bujshëm i Walter Sabatinit i cili u largua fiks dy vite më parë nga Roma.
Shtuar më 09/03/2019, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori