Dani Alves dhe Guardiola sërish bashkë, por në Angli
Dani Alves mund ta shohim sërish nën urdhrat e Pep Guardiolës, jo te Barcelona, por të Manchester City.

Pasi kërkoi të rikthehej në janar te Barcelona, për brazilianin Dani Alves është hapur një tjetër portë dhe vjen nga në Angli, pikërisht te Manchester City.

Ish-trajneri i Barcelonës mësohet se e ka kontaktuar brazilianin, të cilit i ka kërkuar transferimin në Angli, duke i garantuar një vend në skuadrën që ai drejton. Juventus nuk do të bëhet pengesë në këtë lëvizje, teksa do ta lejojë të transferohet pa asnjë kosto.
Shtuar më 25/02/2017, ora 17:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori