Danimarka publikon listën anti-Shqipëri
rajneri Morten Olsen ka publikuar listën e lojtarëve, të cilët do të jenë pjesë e ekipit në ndeshjet kualifiuese me Shqipërinë dhe Armeninë.

Takimi me Kuqezinjtë do të luhet i pari më 4 shtator në Kopenhagen, ndërsa ai me përfaqëusesen e armene 3 ditë më vonë në Jerevan.

Mungesa e danezëve për këtë sfidë është qendërmbrojtësi Andreas Bjelland, i cili është i dëmtuar. Grumbullimi i ekipit do të behët më 30 gusht në Helsingor.

Lista e Danimarkës

Stephan Andersen, Kasper Schmeichel, Jonas Lossl, Lars Jacobsen, Daniel Wass, Simon Busk Poulsen, Nicolai Boilesen, Daniel Agger, Simon Kjaer, Pierre Emile Hojbjerg, Michael Krohn-Dehli, William Kvist, Zhomas Delaney, Jakob Poulsen, Christian Eriksen, Yussuf Yurray Poulsen, Pione Sisto, Lasse Vibe, Nicolaj Jorgensen, Martin Braithwaite, Nicklas Bendtner, Morten “Duncan” Rasmussen.
Shtuar më 26/08/2015, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori