Danimarke - Shqiperi 3:1, Ceki - Maqedoni 6:1
Albeu.com
Mbreme u luajten ndeshjet per elimimatorin e Boterorit "Gjermani 2006" ku edhe Shqiperia edhe Maqedonia pesuan humbje.Ndeshja mes Danimarkes dhe Shqiperise per grupin e 2-te eleminator te Boterorit 2006, qe u luajt mbreme ne mbremje ne Kopenhage, perfundoi me rezultatin 3-1.
Autorë te golave:
Danimarka: Soren Larsen ne '5 dhe '47, Martin Jorgensen ne '55.
Shqiperia: Erion Bogdani ne '73

Ne ndeshjen tjeter, Maqedonia si nikoqire e Cekise filloi me nje gol por pa mundesi per te penguar ceket qe te shenojne 6 gola tjere.
Shtuar më 09/06/2005, ora 18:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori