Danimarkë-Itali, formacionet e mundshme
Balotelli jashtë. Cesare Prandelli lançon Osvaldon për ndeshjen të Copenaghen kundër Danimarkës, e vlefshme për eleminatoret e "Brazil 2014". Pas sulmuesit të Southampton do të jetë dyshja Diamanti-Candreva, ndërsa në mesfushë Thiago Motta. Përsa i përket mbrojtjes, në krah De Silvestri dhe Balzaretti.

Nga ana tjetër, të zotët e shtëpisë do të tentojnë me patjetër fitoren për të mbajtur gjallë shpresat për Play Off duke ditur që Italia e ka siguruar tashmë pjesëmarrjen në Botëror.

Rommedahl, Bendtner dhe Krohn-Dehli do të jetë treshja që do të tentojë të mpshtë Gigi Buffon. /albeu.com/


Formacionet e mundshme:

DANIMARKA (4-3-3): Andersen; Jacobsen, Kjaer, Agger, Wass; Kvist, Kristensen, Eriksen; Rommedahl, Bendtner, Krohn-Dehli. Trajner: Olsen.

ITALIA (4-3-2-1): Buffon; De Silvestri, Ranocchia, Chiellini, Balzaretti; Marchisio, Montolivo, Thiago Motta; Diamanti, Candreva; Osvaldo. Trajner: Prandelli.

ARBITËR: Lannoy (Francë).
Shtuar më 11/10/2013, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori