Davild Silva lojtar i Lazios, zyrtarizimi bëhet të hënën
David Silva pritet të nënshkruajë kontratë tri vjeçare me Lazion ditën e hënë, duke iu bashkuar skuadrës italiane si lojtar i lirë.

34 vjeçari ka pasur oferta edhe nga MLS, konkretisht nga Inter Miami, por babai i tij ka konfirmuar se Silva dëshiron të provojë një sfidë të re në Serie A.

Bazuar në raportimet e medieve kryesore italiane, njoftimi për transferimin e David Silva te Lazio do të vijë të hënën.

Lazio i ka ofruar Silvas kontratë tri vjeçare, me një pagë të madhe dhe disa benificione tjera.

Silva ka qenë pjesë e Manchester Cityt që nga viti 2020, dhe kontrata me qytetarët skadon pas përfundimit të aventurës në Ligën e Kampionëve.
Shtuar më 08/08/2020, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori