De Biasi, mos u hiq si engjëll dhe as hero!

Nga Xhevdet L. Zekaj

Nuk do doja te isha pjese e konfliktit Gianni De Biasi me Astrit Hafizin. Por kur ky ben shqiptarin ironik cte besh? Te heshtesh?
1. Kur Astrit Hafizi drejtonte kombetaren shiptare, De Biazi ishte pa pune ose tek diletantet.

2.Ironia e De Biasit, se cilat ndeshje te Hafizit te shikoje 4 fitoret apo 13 humbjet e Hafizit, ka nje pergjigje te thjeshte!
Gani shiko 2 fitoret e Dukes me Armenine! Gani shiko humbjet me Serbine, Portugaline,Spanjen ne Elbasan e Shkoder etj!

3.Gani shiko se je i vetmi trajner ne Europian qe shkove me 4 pike te tuat, dhe 9 pike te fituara nga Duka!

4.Gani de Biazi je i vetmi trajner i huaj qe ne ndeshjet kualifkuese te zhvilluara ne Shqiperi more vetem nje pike, barazimin me Danimarken! Fitoren ne Elbasan me Armenine e mori Duka!

5.Gani apo me sakte Gianni De Biasi nuk folem e nuk flasim sepse ishte kombetarja shqiptare, por sa i zoti je ti e dime mire! Te te rroje Duka!

6. Gani bere merkato me Veselin duke i humbur ndeshjen Shqiperise ne France, duke mos marre Gjimshitin! Gani more inat Tarashajn e cdo futbollist qe nuk pranon merkaton tende, madje guxon te thuash sa te jem une ne drejtim ata nuk vine ne kombetaren shqiptare! Behesh trim me 18 vjecaret shqiptare, madje shpesh duke dashur te behesh me shqiptare se shqiptaret!

Pash zotin mos u hiq engjell!
Astrit Hafizi udhehoqi kombetaren ne lufte, pa dieta, pa rroge, pa asnje futbolliste kosovar!

Pash zotin Gani-Gianni De Biasi nuk je Messi, nuk je magjistar, nese do ishe kaq i zoti shko nxirr Interin kampion!
Mbaroi Evropiani asnje klub apo kombetare su kujtua per ty o trajner boteror!

Mos harro: Trajner te madh te beri Shqiperia! Prandaj bota te le per nivel Shqiperie ose me poshte! Te tjerat i fitoi Duka!
Sherbei Dukes dhe beji permendore!

Kisha harruar diçka o Gani- Gianni De Bias:i A E DI TI KARRIEREN BRILANTE SI FUTBOLLIST TE ASTRIT HAFIZIT!!!????
SHIKO ATO NDESHJE TE TIJ! Do te kujtohet GIANNINI i Romes!
Shtuar më 23/10/2016, ora 15:27
Mirush koceku
e Dielë 23 Tetor 2016, Ora 15:45
Turp te kesh ti nuk je SHqiptare Jo Gianni ai eshte 1000 mije here me SHqiptare se ti è Hafizi bashke jeni vetem invidioz asgje me teper.
Blerim hoxha
e Dielë 23 Tetor 2016, Ora 22:35
Po ndeshjen me rrumanin apo dhe ate e bleu Duka,un isha dhe e pashe,turp te keshe guxon dhe flet,po fitoren me portugaline ne portugali kush e fitoi.

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori