De Bruyne nuk ka rinovuar ende me Man.Cityn, kjo është arsyeja
Man City dhe De Bruyne ende nuk kanë rënë dakord për të rinovuar kontratë së bashku.

Edhe pse këto ditë flitej se mesfushori belg do të firmoste me Man Cityn, kjo nuk po ndodhë ende si shkak i agjentit të tij.

Agjenti i De Bruyne, Patrick De Koster u arrestua të enjten dhe po mbahet nga autoritetet belge.

Sipas gazetave në Angli, thuhet se kjo bllokadë vjen si pasoj e mos përputhjes në financat e agjentit të De Bruyne, skandal ky që ndodhi qysh në vitin 2019.
Shtuar më 30/08/2020, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori