De Jong, kjo është gafa e vitit (VIDEO)
Pëlqej
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Po të kishte çmim për gafën e vitit atë do ta fitonte pa dyshim futbollisti 23-vjeçar i Ajax, Siem de Jong. Klubi i famshëm hollandez të dielën është mposhtur në Brazil në një ndeshje miqësore nga Vasco de Gama (1-0), kurse De Jong ka qënë në qëndër të vëmëndjes me gafën e shkaktuar në minutën e 59 të takimit.

Edhe pse ishte vetëm 2 metra larg portës kundërshtare kapiteni i "Shigjetarëve" humbi golin më të thjeshtë të mundshëm. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 15:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori