De Ligt te Juventus, Bonucci drejt Premier League
Leonardo Bonucci mund të përfundoj te Manchester City menjëherë pas ardhjes së De Ligt në Alianz Arena.

Pep Guardiola gjithmonë ka pasur lavde për mbrojtësin italian dhe ky vit mund t’i bashkoj ata në Premierligë.

Në vitin 2016 City kërkonte Bonuccin me sheikët që ishin të gatshëm të paguanin 60 milionë për të.

Por ai preferoi të qëndronte në Serie A, megjithatë tashmë mund të ketë ardhur koha të bashkohen.

Nëse Juve nënshkruan me De Ligt, atëherë Bonucci do t’i përgatit valixhet për në Angli.
Shtuar më 02/07/2019, ora 20:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori