De Ligt te PSG, parisienët bëjnë kurban këta 2 lojtarë
Gjiganti francez, PSG çdo ditë është më afër transferimit të fenomenit holandez, De Ligt.

Sipas mediave në Francë, PSG për t’i ikur ‘Fair Play-it Financiar’ do të duhet të sakrifikoj dy lojtarë.

Bëhet fjalë për dy talentet, Moussa Diaby dhe Timothy Weah, transmeton Indeksonline.

PSG po shpreson se nga këta dy lojtarë do të fitoj 25 milionë euro.

Me shitjen e këtyre dy lojtarëve buxheti i PSG-së do të shkonte në 125 milionë euro për merkato gjatë këtij afati kalimtar.
Shtuar më 14/06/2019, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori