Debutimi i Kumbullës? Trajneri i Romës: Nuk është rastësi që portieri ynë ka bërë vetëm një pritje
Marash Kumbulla ka debutuar në mbrëmjen e djeshme me skuadrën e Romës ku u përball me Juventusin.

Kumbulla bëri një paraqitje mjaft të mirë saqë Andrea Pirlo zëvendësojë edhe yllin e ri Kulusevski nga krahu ku ishte pozicionuar pasi nuk po lihej i qetë nga futbollisti shqiptarë.

Ndërkohë për trajnerin e Romës, Fonesca i pyetur për performancën e e Kumbullës, tekniku është shprehur:

"Ne kemi vendosur sot tre mbrojtësa të rinj si Kumbulla, Ibanez dhe Mancini. Të tre këta janë me kualitete të mëdha. E treguan sot se janë të fortë në mbrojtje, pasi nuk është koeçidencë që portieri ynë Mirante ka bërë vetëm një pritje ndaj Juventusit".
Shtuar më 28/09/2020, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori