Dedikuar "shqiptarëve" të Zvicrës (FOTO LAJM)

Kjo është fanella e përgatitur nga tifozët kuqezi për ndeshjen kundër Zvicrës nesër në Luzernë. Fanella ka si adresë pikërisht pesë futbollistët kosovarë që kanë zgjedhur të luajnë me Zvicrën.

Valon Behrami, Granit Xhaka, Admir Mehmedi e Xherdan Shaqiri, janë në qendër të shtypit zvicerian këto ditë. Përballja me Shqipërinë ditën e nesërme është e veçantë për koloninë e kosovarëve që veshin fanelën e përfaqësueses helvete, pasi ata do të jenë përballë skuadrës që përfaqëson kombin e tyre.

Në tekst të bluzës, tifozat u kujtojnë futbollistëve që të mos harrojnë faktin se janë shqiptarë. Futbollistet besohet se nuk do të jenë të qete nga nervat gjatë lojës që pritet të luhet nesër.

Valon Behrami është ai që i druhet më shumë kësaj sfide, duke qenë se mesfushori është kërkuar me ngulm nga Shqipëria në vitin 2004, por zgjodhi të luante me Zvicrën. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2012, ora 19:05
Arber Malsori
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 19:43
Nenes dua me i thene: Oj nene emrin shqipri ta patem vene mos u shit per grek e shkie po rrit e mbaje djemt qe I kie... I uroj djemt shqiptar qe luajne per ekipin e Zvicres qe mu ne kete ndeshje te shkelqejne se kjo nuk a lufte po thjeshte sport ,Edhe pse se ndjeje tamam kshtu po ua drejtoj patriotave me bateria!
Realisti
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 20:42
O shqiptar patriota , ju lutem mos ja futni kot...Zvicra ua ka mundesi atyre kete qka jan sot...dhe un i perkrahi , se te kishin qen ne shtetin tone te dhashur...shteti jon shum koh me pare do i kish shitur diku
hajdar shtimja
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 21:01
Fanelen t'ua dergojne udheheqesve te Shqiperise dhe Kosoves e jo futbollisteve profesionist te Zvicres, mjaft me urrejtje ,le te fitoj me miri.
bekim
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 21:46
Nuk ka lidhje se kush per kend luan.E rendesishme eshte qe neser kombetarja shqiptare te del me rezultat pozitiv dhe i uroj suksese djelmoshave ne fushen e blertë. Forca ALBANIA.
Anonimi
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 21:52
Kret bota vrapojn pas lekut shqiptart pas patriotizmit pfffffff
tetovari
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:02
eshte turp te luash per zvicren kur te therret kombetarja kjo qe bejn keto 5 futbollist eshte e njejt sikur ne luften e kosove te kishin luftuar per serbin se ju ofron kushte me te mira
naimi.tiran
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:18
po harroni ju a patriota qe po i ofendoni shqiptaret, ma thoni naj te mire qe i kan sjell kombit ose naj sukses keta patriotat qe e kan vesh fanellen e kombetares,duhet tju vij turp nga duka juv e deri te ai tifoz qe guxon me shajt ne emer te patriotizmit dikon tjeter. shikoni ku e kan katandis kombetaren ton, kta pseudopatriota ma mir mos me vesh at fanell se me turpru sa her ta veshesh, kaloni mire forca kuq e zi.
denisi
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:41
Ju te shqiperis qe ju osht bo gjaku uj shitni patriotizem ma patriota jon kosovaret se ju kush ju mban lojen juve kosovart,gjithmon kosovaret kan derdh gjak per shqiper e ju qfar bet per kosov, andaj zgjedhi fjalet e mos fyej shqipetaret e kosoves.
inter toni
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:41
kishe na patriota , secilit mi ardh mundesia lun per zvicrren
Llapi
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:42
IK more se ju ushqehni me komentet qe jepen ne TV .. ndegjojeni se qfar ja than edhe Msut Ozil per kombetaren e turqis dhe arsyen pse nuk luan per te po per kombetaren e gjermanis ...
" Nuk luaj per Turqin por per Gjermanin sepse ne Gjermani jetojn 2 milion turq dhe dua ti perfaqesoj ata ..." i njejti rast eshte edhe me Talentat ton shqiptar ata i pefaqesojn shqiptaret qe jetojn ne zvicer dhe mbar Globin.
Forca djema keni perkrahjen ton .!!
Karinxha
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:47
pfff sa te ceket jeni
pse Lala nuk luan me Tiranen apo me Vlaznine
apo Cana per Prishtinen apo Vllaznimin
apo ai tjetri qe lun jasht per ndonje ekip vendes
lereni te perparojn o burreca
Bujari HARAQIN
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:49
Me keqarrdhje po them qe po sulmohen kta djelmosha shqiptar ne kete rast, dhe nuk duhet harruar se cfar do thonin populli zviceran nese ishin si ne"shqiptar, qe ata po bejne pjes 50 % ne formacionin e par per zvicren D.m.th bile nuk do ju jepnim shanse e jo pjesmarrje dhe nuk duhet harruar se ne te kaluaren e afert flm kemi pas raste te percjellim po keta djelmosha neper evenimente te medha botrore e europjane dhe prap po keta besoj qe do deshmojne qe e duan shqiperine, dhasht zoti ti shohim te perqafuar si vllezer ne stadium e jo si dushman urime suksese.
trzeguet
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:50
po ka edhe lojtar tjer shqiptar qe luajn ne komtare tjera si emir bajrami per suedin,kuqi per finlanden e ka qe lujn per greqin e qa po diskutoni veq per ta
Burim Ahmeti
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:50
Ore ti....kujdes cfar shkruan se as ti nuk je mall me i mire , per 1000 euro del e vret njeriun! Kush e ka mizen mbas veshit i thot tjetrit tradhetar...
Per Patriotat
e Hënë 10 Shtator 2012, Ora 23:53
Merruni me ata ne burgje Zvicerane qe kan shkatrru imazhin e gjithe Shqipetareve ne Zvicer e jo me keta djem qe jan te vetmit per te cilet nje gazet Zvicerane shkruan diqka pozitive. Merruni me ata tradhetaret qe bejn biznese gjdo dite me serbet, ata qe organizojn koncerte serbesh ne Shkoder. KJO ESHTE TRADHTI...e jo disa quna qe mirren me sport...edhe pse jam tifoz i flaket per Shqiperi shpresoj se neser te humb Shqiperia 5:0.
Tradhti do ishte mos te luanin per nje shtet ku 200 mije shqipetare mbajn ne jet 1 milion familjar ne atdhe...
ju patriota
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:02
o dashamir shqiptar nxerrni veshet prej leshit e syte prej mjegulles se keta djem sen nuk kane faje se secili prej ne ve ta kish pas ket fat e kishmi mar te njejtin drejtim, po leni te shamet, thikat, se ata politikanet tane jem ba pasunikat me te mdhejt, krejt bizneset i kane te lidhta me serbi e ju marni me budallaqe, se neser kerkush nuk jav man punen po thuni shyqyr qe po an permendin per se miri e po na zbardhin ftyren kta djemt e ri. Ishalla fiton qaj qe lun ma mire dhe pik.
forca
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:02
shqipnija ka shum yje por asni ska bo shqipnija...
Mentor
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:16
Prinderit e ketyre djelmoshave qe luajn per zvicrren dhe shum prinder tjer ne zvicerr e ndihmuan me u ba qajo cop shteti qe e kemi, keto fanella le te ia dergojn politikaneve tane edhe federates se futbollit. Rroft shqiperia, e le te fitoj ma i miri, shpresoj shqiperia.
Haris Hoti
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:29
mehmedi dhe xhemaili jan shqiptar te maqedonis
Arbnor
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:31
Pajtohem Plotesisht me " Arber Malsori-n" .. kete e bejne vetem patriotet me bateria. dhe nese deshe te gjesh patriot me bateria thjeshtt i ke ne tribunen e nje stadiumi te nje ndeshje futbolli ...
Mergimtari
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:34
Shkoj ne Shqiperi jam i huaj vije ne Europe jame i huaj, kush valle me bani keshtu?
Ne Shqiperi e ne Kosove femijet e mije nuk do kishin mbaruar dot as shkollen e mesme e jo me te beheshin me diplloma e me te tille pune qe vetem femijet e politikaneve dallkauke shqipetare mundet te behen.
Ketu ku hane e pijne e ku shkollen e dijen i moren pa dhane une asnje pare ketij vendi ti sherbejne. Ne Shqiperi e ne Kosove jane djemte e vajzat e bisnes-politikane -meneve per te bere hije. Rrofte Shqiperia por Levdu Qofte Perendia qe na nguli ne keto shtete ku gjetem veten tone.
GELI PR
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:42
Kta djem jon djemt ton vllezrit ton sjon sotis ninasa qe sta din ni fjal shqip. mos folni pa lidhje. Keser sukses djemve mbi te gjitha OSHT FORCA SHQIPRI
GELI PR
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:50
Postoni komentet more, mos u boni ni anshem.
Shaqa Xhaka Mat mirt
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:54
Bash mir qe po lujn per Zvicrren pse a per shqiprin a? per armand duken qe kerkon para me lujt me kombetaren a? ikni more b....q.... e DUKES.
Zvicrra i rriti kto ai i bane kaq te mdhoj e pastaj mos te kondribojn per too jojo Bash me pelqen SHaqiri e XHaka bravo cuna,
luaj fer
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 00:55
nuk di pse po folni keshtu
kur shqiperia eshte vendi me i bukur ne bot..... vetem pa ata njerz qe shkruajn keshtu e ishalla fiton zvicrra me golat qe shenojn shqipetaret
Barcelona
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 01:05
Ishalla kombetares se kosoves po i lejohen ndeshjet ndeerkombetare se edhe Lorik Cana ka me ardh me lujt per Kosov bashk me kta qe po lujn per ekipet e huja e qe po i ftojn me qen pjes e kombetareve te tyre pa pages e jo sikur kombetarja shqiptare qe nga granit xhaka kerkon LEK ta fus ne kombetare , le te fitoi me i miri
Shqiptari EU
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 01:46
O djema ,nuk ka lidhje ku luan futboll ,atyre bravo we kane arrit deri aty...sic e thate ju shoke ,zvicra jua mundesoi te jene aty ,por ishin ata qe luftuan per te qene aty ,edhe pastaj ato mund te luajne me cdo skuader por Kombetaren nuk e nderron asnje njeri ne boto ,dhe sa per patriotizem dhe lek mos harroni se do vdisni nje dite dhe lum ai qe len emrin e mire per vendin e tij ....cfare kujtoni ju ,e gjithe bota na perflasin se cfare po ndodh me lojtaret shqiptare ,Forca SHQIPERIA
HUBERT
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 02:09
SHPRESOJ TE NDJEHENI KESHTU O NGA KOSOVA KUR TE LUAJNE KUNDRA KOSOVES NE NJE TE ARDHME DJEMT E VELLEZRIT TUAJ ME FANELEN E SERBISE, SA PER NE TE SHQIPERISE E MENDOJME GABIM VESHJEN E NJE BLUZE TE NJE KOMBETAREJE TJETER.
SA PER ATE KOMENTIN E ANONIMIT PO PSE BENE LUFTE KETA KOSOVARET KUR ME TITON LEKU SU MUNGONTE!!!
anteo dajti
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 03:08
Behuni njer njerz te kulturuar dhe te llogjikshemmos u kapni pas mustaqeve te celos sikur ti kish ren rasti dikujt prej jush si u ra atyre cfar do benit..? Pastaj kjo eshte nje loj. Ka ceshtje me madhore per te pare kushe eshte patriot me zemer dhe jo me fjal dhe kjo injoranca veri jug apo kosov cameri e shqipri na ka len te dobet te varfer dhe te ndar. Kalofshi mire.
Trimi
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 03:26
Po mos tishin kta legjenda , sod kosova do njhet per krimin mat organizuar ne ballkan edhe shqiperia shteti ma rrebel en ballkan , po kta trima i dhan emer gjith shqiptaris ku edhe kan korr fitore..
Nuk duhet te ket ndarje, se ju qka beni ndarje ju jeni ja grek ja serb qe folni shqip..
Dy shtete me plot shqiptar si ne fush ashtu edhe ne tribun..
Mburremi me ju 5shja zvicerrane
Tifozi
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 07:53
o vellezer te dashur nuk e di pse keni arsye me i kritiku futbollerat kosovar ata jan e ardhmja jon ata naj kan zdrit fytyren kan vler per neve shum edhe mos u habitni sepse na nuk e dim ata kan emocione shum ma shum se na edhe normal qe ndihen keq amo ky eshte vetem sport , edhe drejt po jav tham edhe mue mem pas ardh mundesija me lu per naj shtet tjeter kisha luj per arsye te shumta sepse ka dallim shum te madh futbolli shqiptar me ata te huaj , sonte le te fiton ma i mir leni kritikat ndaj kosovareve po mendoni mir.
Unknown
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 07:56
@ Realist : Pajtohem 100 % me ty :)
emigranti
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 08:44
nuk ka tradhetare me te rezikshem se ata qe fusin percarje etnike!sa per legenat qe hiqen si patriota,ju them ne se keni ndonje kacidhe ne xhep shkoni e i duartrokisni ne stadium te gjithe djemte shqiptar,edhe ata qe luajne me Zvicren se jane gjaku yne.per ndryshe mos hani mut kot duke fol pa lidhje..........
ani patriotat
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 08:59
goo swiss goo ;) plasni ju tjeret
asllan bislimaj
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 09:02
ej keta qa po lujn kender shqipris kan me tregu loj te dobet si shaqiri gjaka berami se ju ruen lojtarve shqiptar se e xhith zvicrra e njojn kush esht lorik cana i vetmi lojtar qe lun me zemer per kombtaren le te rroj kombetarja jon kombetarja kuq e zi le te fitoj shqipria le te fitojn shqiptart
Martenzit
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 09:26
O popull budall,o ju tifoza leshi po ngelem duke sha njani tjetrin lart e poshte per nje ndeshje futbolli. Mos beni patriotin ne futboll po shifni gomarlluqet qe jan duke u ba ne shqiperi qe na e kan ba venin si kosh plenash. Sa hyn,te hapet barku. Boll u moret me llafe si femrat e keqia dhe fshini b.... me ato fanella se nuk hyn ne pune fare... lenini rehat te lujne, secili ka jeten e vet. NE NUK E DI SESI KEMI FYTYRE TE SHAJME GREKUN E ITALIANIN,KUR NE JEMI VETE PER TE NA VENE FLAKEN, NUK DUM NJANI TJETRIN E JO TJETRET...
KRESHNIK ROGOVA
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 09:29
sikur te kishin qene edhe keta lojtare se po luajn per zvicrren SHQIPERIA ish kualifikuar qysh moti per kampionate po sigurisht qe keta djelmoshat tane se po luajn per kombetaren e zvicrres jane duke e mbajtur ne kualifikime , por duhet te vijne te luajne per kombine e vet nuk eshte patriotizem por eshte obligim ta derrgojme edhe kombin tone neper kampionate evropiane e botrore hajde shqiperrisonte krejt kuq e zi.........
KOSOVA
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 09:40
LENI LLAFET PO KEKROJNE LEK NGA ASKUSH NUK KERKOJNE LEK PO SDO TE VIJNE TE LUAJNE PO SHQIPERIA LUAN EDHE PA ATA ...
Shqiptar me Zemer
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 10:01
Lexoni kete lajm per te pare ca mendojne shqipetaret e shqiperise: http://www.albeu.com/sport/shqiptaret-e-zvicres-majko-nuk-jane-tradhetare/85643/
GJAKOVA
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 10:01
Cana: Në Zvicër do t?i bëjmë krenar tifozët shqiptar

Ylli i kombëtares shqiptar, Lorik Cana pas fitores ndaj Qipros prej 3-1, ka thënë se Edgar Çani dhe Erjon Bogdani kanë bërë diferencën në fitoren e kuqezinjve.. Sipas tij, fitorja ndaj Qipros ka qenë mjaft e vështirë. Ai thotë se Shqipëria e ka merituar fitoren.
Kapiteni i kuqezinjve ka folur edhe për sfidën e radhës ndaj Zvicrës, ndeshje kjo që luhet të martën mbrëma në Luzern. Sipas tij, përballja më zviceranët do të jetë një ndeshje shumë e vështirë. Ai thotë se Shqipëria do të jep maksimumin në mënyrë që tifozët shqiptar të ndihen krenar, transmeton koha.
?Përkrahja e tifozëve tonë në Zvicër nuk do të mungojë dhe mendoj se do të jetë një mbështetje e jashtëzakonshme. Ne do të bëjmë gjithçka për t?i bërë krenar tifozët tonë. Por, duhet ta dimë se do të jetë një ndeshje e vështirë, sepse Zvicra ka ekipi kualitative me lojtar që aktivizohen në kampionatet më të mëdha. Ne do të kënaqemi edhe më barazim, por do të mundohemi të zhvillojmë lojën tonë në mënyrë që të marrim mirën?, tha Cana
vlora
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 12:11
per zvizeren po lozin joper gjer apo ita qe mund te jesh kampion po zvizera shqiperia nuk nryshon shum i vetmi nryshim krenari apo ishitur


TIFA MITIFI
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 12:46
lume na qe i kemi kta djem qe po na zbardhin ftyren,a aj Arman Duga-aj eshte veq ni grek sen ma shume,aje nuk i ka leju djemt me lujt per KOMBIN E VET.
Tironsi
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 12:57
po shikoj qé ka shum gjak serbi kétu né komente shum nga ju o serb té ndyr po ndani Kosov dhe Shqipri kush ésht ma i miri. Po ésht shqiprija e madhe e bashkume qé do fitoj dhe kush pérmen Canén, historin e vllazérimit provén e patriotizmit té ket turp dhe mos ti thot vetes shqiptar po serb i ndyr dhe i pa bes. POSHT TRADHETARET RROFT SHQIPRIJA E BASHKUME SOT DO FITOJ VLLAZNIA DHE JO INTERESI O SA MIR ME KEN SHQIPTAR
bleri
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 13:13
duhet te jemi krenar se 5 shqiptar nga kosova po luajne per zvicren edhe ne anen tjeter i kemi 7 shqiptare po nga kosova qe po luajne per shqiperine edhe a ka ma knaqesi qe ne stadium do te dominojne shqipetaret... e sa i perket tradhetise mendoje se ata qe jeteojne ne shqiperi jane duke tradhetuar ma shume vendin e tyre edhe se shqiperia duhet dashur e ruajtur cdo dite dhe cdo nate jo vetem kur ka nje ndeshje futbolli si dhe nese kta na qenkan tradhetare atehere i bie qe edhe nene tereza, ismail kadare, faik konica, luan krasniqi e shume artiste dhe sportiste tjere qe luajne jetojne dhe veprojne nen flamurin e shteteve tjera jane tradhetare????? mosni shqiptare ktheuni e shikoni pse keta nuk jane ne vendin e tyre sepse ne nuk u ofrojme mundesine dhe nuk u japim shansin per te shkelqyer .... urime edhe shpresoj per fitoren e shqiperise por gjithashtu shpresoje qe edhe 5 shqiptaret e skuadres se zvicres te shkelqejne e sa i perket fitores ishalla fitojme ne, shqiperia pra....
EGzooni
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 14:49
Oo Kriizz ne tjuu vin rasti edhe juve me lujt per zviceer luun ani kceni bilee parja qkas t shtin me boo ;) sdii pse foolni kur ska njeri qe se prit liberalizimin e vizav me dal jaashT n zvicer e tjera ka Tani pi thuni vetit shiptar a :D Thuujj FLM ZVICER se qajo e ka qu ks perpara tu punu njerzija jon e tu e ndihmu vendin evet !! mendoni pak (K) (L)
kosova
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 14:49
TURP tju vije juve shqipris qe po flliqi me kto fjal, palidhje, qe po folni shikoni more se askund sjeni veq fjal shkronja kota bani juve skeni pun 100-vjetorin eshipris ku shqipria esht mjerim,ket koh,ju si federat skeni asnje lojtar vendor talenta pritni gjithmon tjert akuzoni,po skeni faj se keni ne kry nje kriminel siq esht duka,po ishalla nja 5copa ju fut zvicrra,etju mshelin gojen se jeni ba te tepert me kto fjal kota,duka shqiptari fort epatriot ku ka 2biznese me serbi esht punon , po lerni kto fjal.
enio durres
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 15:12
vetem ato qe kan gjak serbi mund te bejne tifo sot per zvicren.forca cunat kuq e zi.nuk kemi nevoj per tradhetaret.shqiperia shqipetareve vdekje tradhetareve
raku krasniqi
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 18:51
xhaka e shaqiri behrami se meritojn me lu per shipnin me keq ardhe je e than se vertet jan lejtar klas , qesi hamallash tjer ju jepum sa dush ama kta kan me lu per ks
gezimi tirane
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 18:53
fitoft me i miri. nje pjes e tyre kan simbole shqiptare ,,,,po keta futbollista shqiptar ku i mbajn simbolet ne xhep.
raku krasniqi
e Martë 11 Shtator 2012, Ora 18:54
xhaka e shaqiri behrami se meritojn me lu per shipnin me keq ardhe je e than se vertet jan lejtar klas , qesi hamallash tjer ju jepum sa dush ama kta kan me lu per ks
Artan
e Mërkurë 12 Shtator 2012, Ora 02:56
hehe ju djeg kosovareve sepse e duan te tyren e duan ta fundosin shqiperine.
Jeton A
e Mërkurë 12 Shtator 2012, Ora 21:56
Ju lutem te gjithe Shqiptareve qe me kete ndeshje te Madhe te brohorasin per Shqiperin edhe per Zvicren, qe ti tregojne respekt per te gjithe futbollistet Shqipetar me te dy ekipet
Flm
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori