Deklarata e papritur e De Bruyne për Messin te City: As që më intereson
Kevin De Bruyne nuk preket nga thashethemet që Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona dhe të bashkohet me të në Manchester City.

City ka qenë i lidhur me një lëvizje për të nënshkruar me Messin, me zyrtarin kryesor operativ Omar Berrada duke thënë se klubi do të jetë gati nëse argjentinasi lejon që kontrata e tij me Barcelonën të skadojë verën e ardhshme.

City duket të jetë zgjedhja e dukshme për Messin duke pasur parasysh që ish-trajneri i Barcës, Pep Guardiola është menaxheri i tyre, por mesfushori belg ka hedhur poshtë spekulimet për një lëvizje të mundshme.

I pyetur për Messin përpara ndeshjes së Belgjikës kundër Anglisë të dielën [sot], De Bruyne tha: "Nuk më intereson shumë të jem i sinqertë".

"Nëse ai vjen, është një gjë e mirë, nëse ai nuk vjen ka mjaft lojtarë të mirë në klub me të cilët unë kënaqem duke luajtur, kështu që nuk është për tani", tha ai.
Shtuar më 11/10/2020, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori