Del Bosque publikon listën e të grumbulluarve për Italinë dhe Rumaninë
Vicente Del Bosque
C'è lo juventino Morata, conovcato anche Aduriz del Bilbao.

Trajneri i Spanjes Vicente Del Bosque ka publikuar listen e futbollisteve te grumbulluar per miqesoret kunder Italise dhe Rumanise, te programuara per datat 24 dhe 27 mars, percjell Portali Albeu.

Del Bosque ka grumbulluar Moratan e Juventusit dhe Aduriz te Athletic Bilbao, ndersa eshte jashte Iniesta per shkak demtimi.


Ja lista e plote:

Portiere: Iker Casillas (Porto), Sergio Rico (Sevilla), David De Gea (Manchester United);

Mbrojtes: Juanfran (Atletico Madrid), Mario Gaspar (Villarreal), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Marc Bartra (Barcelona), Nacho Fernandez (Real Madrid), Jordi Alba (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea);

Mesfushore: Sergio Busquets (Barcelona), Mikel San Jose (Athletic Bilbao), Sergi Roberto (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Cesc Fabregas (Chelsea), Thiago Alcantara (Bayern Munchen), Isco Alarcon (Real Madrid);

Sulmues: Pedro Rodriguez (Chelsea), Juan Mata (Manchester United), David Silva (Manchester City), Nolito (Celta Vigo), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao), Alvaro Morata (Juventus), Paco Alcacer (Valencia). /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2016, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori