Del Bosque zbardh listën anti Bjellorusi dhe Gjermani (FOTO)

Lista e Spanjës për ndeshjet me Bjellorusinë dhe Gjermaninë
Vicente Del Bosque ka zbukuar listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen eleminatore të 15 nëntorit kundër Bjellorusisë në Huelva dhe për miqësoren kundër Gjermanisë më 18 nëntor në Vigo. Camacho, Morata, Nolito dhe Callejon janë risitë e kësaj liste, ndërsa rithirret në Kombëtare edhe Isco.

Spanja do të duhet të bëjë pa David Silva dhe Iniestan e dëmtuar por pa thirrur Pique-në, pavarësisht mungesave në formacionin bazë të Barcelonës.

Lista e plotë: Iker Casillas, De Gea, Kiko Casilla, Juanfran, Azpilicueta, Sergio Ramos, Gerard Pique, Raul Albiol, Bartra, Jordi Alba, Juan Bernat, Sergio Busquets, Camacho, Koke, Santi Cazorla, Cesc Fabregas, Callejon, Nolito, Morata, Paco Alcacer, Pedro, Raul García dhe Isco. /albeu.com/


Shtuar më 07/11/2014, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori