Del Piero: Një lojtar si Ronaldo nuk duhet të shitet kurrë
Alessandro Del Perio beson se Cristiano Ronaldo mund t’ia sjellë Ligën e Kampionëve skuadrës së Juventusit.

“Një lojtar si Ronaldo nuk duhet të shitet kurrë, por ka cikle, motivime, sfida të reja”, ka thënë Del Piero.

“Ka raste kur klubet duhet të marrin vendime të vështira por të domosdoshme, dhe dëshira e një lojtari si Cristiano peshon më shumë se çdo konsideratë”.

“Në atë që ai po bën, ai nuk duhet se ka probleme duke i shënuar mbrojtjes italiane”.

“Nuk mendoj se ka shumë dallim mes mbrojtjes në Spanjë dhe Itali, edhe nëse gjërat kanë ndryshuar shumë në krahasim me 10, 15 vite më parë”.

“Unë nuk shoh ndonjë favorit këtë sezon, por Juventusi me siguri është shumë, shumë konkurrues”, përfundoi Del Piero. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2019, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori