Dembele i pafat, dëmtohet sërish
Një lajm aspak i mirë vjen për Barcelonën teksa ylli i ekipit Ousmane Demble është dëmtuar gjatë sfidëës kunder Lyonit e zhvilluar dje në Camp Nou.

Dëmtimi konfimohet të jetë i rëndë, pas vizitave mjekësore dhe tashmë francezi 21-vjeçar rrezikon qëndrimin jashtë për katër javë, deri në rikuperimin e tij.

Pas ndeshjes së të dielës përballë Betis, pasojnë dy javët e pauzës së kombëtareve, çka nënkupton se francezi është automatikisht i përjashtuar nga grumbullimi me "gjelat", me Dembele që do të humbasë krahas sfidës ndaj Betisit në kampionat dhe derbyn ndaj Espanyolit dhe sfidën ndaj Villarrealit.

Shtuar më 14/03/2019, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori