Dëmtimet me kombëtaret, Juventusi humb dy titullarë për sfidën me Atalantën
Mesfushori Miralem Pjanic dhe mbrojtësit brazilian Alex Sandro kanë pësuar dëmtime në grumbullimin e kombëtareve dhe priten të mungojnë për Juventusit në takimin që bardhezinjtë kanë me Atalantën.

Këta lajme kanë shqetësuar trajneri Mauricio Sarrin i cili duhet të marrë masat për të ekulibruar skuadrën e tij.Analizat për mesfushorin boshnjak konfirmuan thjesht një lodhje muskulore dhe Pjanic do të mbërrijë vetëm nesër në Torino.

Më e keqe duket situata për mbrojtësin brazilian Alex Sandro i cili dyshohet se do të rrijë jashtë fushave të blerta të paktën 2-3 javë pas dëmtimin në miqësoren me Argjentinën.
Shtuar më 18/11/2019, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori