Dëmtimi i Vinicius Junior, braziliani mbyll sezonin me Realin
Real Madrid po kalon një krizë të thellë rezultatesh. Los Blancos në vetëm 7 ditë u eleminuan nga Kupa e Mbretit dhe Liga e Kampioneve.

Por tashmë Galaktikët tani do tu duhet të përballen me dëmtimin e talentit brazilian Vinicius Junior. Ai braktisi fushën dje gjatë ndeshjes me Ajaxinminutën e 35-të.

Siç raportohet nga klubi madrilen braziliani ka dëmtuar ligamentet në këmbën e djathtë teksa do ti duhet të qëndrojë jashtë fushavë për së paku 2 muaj duke humbur sezonin. /albeu.com/
Shtuar më 06/03/2019, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori