Dëmtohet Pirlo, Allegri e humbet për një muaj
Pëlqej
Lajme të këqija në shtëpinë e Juventuisit: dy ditë nga starti i sezonit në Serie A kundër Chievos, Massimiliano Allegri duhet ti bëjë llogaritë pa Andrea Pirlon. Siç lexohet në faqen e klubit bardhezi, mesfushori ka pësuar një dëmtim në tendinën muskularefemur dhe për rikuperimin e plotë duhen 30 ditë.

Kështu, Pirlo humbet edhe miqësoren e Italisë kundër Holandës dhe ndeshjen eleminatore për "France 2016" kundër Norvegjisë. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 15:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori