Dënim tejet i rëndë për skuadrën greke, OFI
Komiteti i Etikës pranë Federatatës së Futbollit të Greqisë ka shpallur fajtorë klubet e OFI-t dhe Aiginiakosit për manipulimin e një ndeshje të zhvilluar në nëntorin 2017-ës. Masat ndëshkimore për të dyja palët janë tejet të ashpra. Të dyja ekipet janë dënuar me zbritje nga Kategoria, gjobë 300 mijë euro dhe nisjen e sezonitardhshëm me -6 pikë, shkruan Albeu.com

Takimi i manipuluar ishte mbyllur me fitoren 6 – 0 të skuadrës nga Kreta . Hetimet zbuluan se presidentët e të dyja skuadrave kishin rënë dakord që OFI ta fitonte ndeshjen me të paktën 3 gola. /albeu.com/
Shtuar më 04/03/2019, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori