Deportivo La Coruna ndihmon Atletikon për të arritur tek Costa
Atletico Madrid është i ndëuar duke mos bërë asnjë transferim në këtë merkato vere, deri në atë të dimrit.

Raportet nga La Voz de Galicia thonë se Deportivo La Coruna ka ofruar marrjen e sulmuesit të Chelseat Diego Costa në një huazim afatshkurtër derisa pezullimi i Atletit të hiqet në janar. Megjithatë, paga e Costas tregon se do të jenë një marrveshje e vështirë për klubin e La Ligas, përcjell Albeu.com.

E vetmja mënyrë është që Costa të pranojë një përgjysmim të pagës së tij. Më pas i ngelet Chelseat dhe Atletikos ta zgjighin çështjen. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2017, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori