Der Spiegel zbulon gjithçka, Ronaldo pagoi qindra mijëra dollarë për t'i mbyllur gojën Mayorgas (FOTO LAJM)

Revista gjermane "Der Spiegel" publikoi një faturë prej 325,000 dollarësh të nënshkruar midis Cristiano Ronaldos dhe ankuesit të përdhunimit Katheryn Mayorga. Nga ana tjetër, ekspertët ligjorë theksuan se Ronaldo u desh të kthehej në Portugali për të mos u arrestuar.

Është vërejtur se certifikata e vlerësimit të incidentit në vitin 2009 është nënshkruar më 12 korrik 2010; Mayorga'nın 375 mijë dollarë u detyrua të heshtin me këtë pagesë. E mbajtur më 12 korrik 2010, certifikata e ankesës lidhur me incidentin ka ndodhur në vitin 2009; Mayorga'nın 375 mijë dollarë u detyrua të heshtin me pagesën e theksuar.

Sipas lajmit në NTV Spor, përfaqësuesit e Ronaldos dhe Maygorgas nënshkruan qartë dokumentet, edhe nëse avokatët e Ronaldos nuk kanë kundërshtuar dhe realiteti i dyshimit nuk është përmendur.

Dokumentet janë përdorur me nofkën e Ronaldos 'Topher', ndërsa ylli portugez siguroi se Mayorga nuk do të fliste.

Por ekspertët ligjorë paralajmëruan Cristiano Ronaldon se policia amerikane rifilloi hetimin për përdhunim nëntë vjet më parë. Në ekipin italian të futbollit Juventus, Ronaldo mund të duhet të kthehet në vendin e tij, Portugali, që të mos përballet me një gjykatë amerikane në lidhje me akuzat për përdhunim. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2018, ora 20:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori