Derbi 125-vjeçar përfundon barazim
Derbi lokal i qytetit të Gjenovës u zhvillua sot mes Genoas dhe Sampdorias në kuadër të xhiros së 13-të në Serie A.

Ndeshja mes rivalëve përfundoi pa fitues, pasi rezultati përfundimtar ishte 1-1.

Golin e parë e shënoi Fabio Quagliarella në minutën e 8’ të takimit kurse në minutën e 17’ nga pika e bardhë ishte sulmuesi polak i Genoas, Krzysztof Piatek.

Sampdoria renditet në vendin e 12 me 16 pikë, një më shumë se Genoa që pozicionohet në vendin e 13.
Shtuar më 25/11/2018, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori