Derbi i çmëndur i primaverës, Inter triumfon 4-3 ndaj Milanit


Derbi midis Milanit dhe Interit është një nga më të rivalizuar në Europë. Ajo quhet laskala e futbollit pasi të dy klubet kanë rivalitet të madh pasi ndodhen në të njëjtin qytet atë të Milanon.

Por edhe derbi i primaverës ka rëndësinë e vet dhe është po aq me rivalitet sa ai në Serinë A. Sot Interi ka mposhtur 4-3 Milanin, në një ndeshje spektakolare e cila prodhoi plot 7 gola.

Zikaltrit e fituan takimin vetëm në fund pasi golin e 4 e shënoi 18 vjecari Davide Merola duke dërguar në qiell Interin. /albeu.com/

Shtuar më 24/11/2018, ora 15:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori