Derbi i Italisë vendos një rekord absolut për shitjen e biletave
Pëlqej
Kryendeshja e javës në Seria A, është ajo mes Interit dhe Juventusit, ku ka vendosur një rekord ende pa filluar.

Për derbin e Italisë, janë shitur të gjitha biletat në dispozicion, plot 78.328, dhe shuma totale e grumbulluar përllogaritet në plot 5 milionë euro.

Me këtë shumë të re, Inter vendosi rekordin aksolut të vendosur piëkrisht 1 vit më parë, më 15 prill në derbin me Milanin, ku u arrit shifra 4.8 mlionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori