Derbi i Madoninës, Bota me sytë nga "San Siro"
Derbi i Madoninës mes Inter dhe Milan është kryendeshja e javës së 26 të Serie A. Rivaliteti i madh mes këtyre dy skuadrave dhe objektivi për të kapur një vend në Champions League sezonin e ardhshëm e bëjnë derbin e mbrëmjes së sotme të nxehtë dhe spektakolarë.

Zikaltrit vijnë në këtë takim me mungesa të rëndësishme ndërsa kuqezinjtë të mirëkarikuar pas fitores 2-0 kundër Barcelonës në Champions.

Kjo ndeshje do të jetë e veçantë për sulmuesin Mario Balotelli, i cili do të luajë ndaj ish-klubit të tij, Inter. Enjëjta gjë edhe për Antonio cassanon që një vit më parë vishte fanellën e "Djallit".

Ndeshja starton më 20.45 dhe luhet në stadiumin "San Siro". /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2013, ora 10:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori