Derbi Inter-Milan edhe në merkato, njihuni me objektivin e përbashkët
inter0
Derbi mes Interit dhe Milanit nuk zhvillohet vetëm në fushën e blertë, por edhe në merkato. Dy gjigandët e kampionatit Italian pritet të zhvillojnë një “luftë” të ashpër sa i përket objektivave të përbashkëta që kanë në merkato.

Bëhet fjalë për lojtarin e Fiorentinës, Cristiano Biraghi i cili ka qenë nën fokusin e kuqezinjve edhe në merkaton e verës. Në garë për Biraghin ka hyrë së fundmi edhe skuadra tjetër nga Milano, Inter.

Zikaltërit dëshirojnë të përforcojnë skuadrën me një lojtar tepër cilësorë, por një gjë është e sigurtë, që trajneri Pioli i Fiorentinës e konsideron 26 vjeçarin si një ndër lojtarët kyç në skuadër. Mbetet të shihet se cila skuadër Milaneze do të fitojë duelin për të nënshkruar me Biraghin. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori