Derbi londinez barazon pa gola në gjysmë-finalen e parë të Carabao Cup (VIDEO)

Chelsea ka barazuar 0:0 me Arsenalin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale në kupën e ligës të njohur si Carabao Cup.

Ndeshja e parë gjysmëfinaleCarabao Cup ndërmjet Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar pa gola 0-0.

Blutë e Londrës ishin më kërkues në këtë ndeshje, por edhe Arsenal kishte rastet e saj për të shënuar gol.

Nga fillimi për skuadre e Arsenalit luajtën dy shqipatrët, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët treguan paraqitje të mirë.

Ndeshje e kthimit tashmë do të zhvillohet në datë 24 janar në "Emirates Stadium". /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2018, ora 22:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori