Derbi shqiptarësh, Arsenali sfidon Liverpoolin
liverpool
Premier League rezervon një prej dueleve më spektakolare pasi sot do të përballen Arsenali dhe Liverpooli. Një derbi që ka në përbërje plot tre shqiptar. Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi për Arsenalin dhe Xherdan Shaqiri për Liverpool.

Arsenal pozicionohet në vendin e katër në renditje me 22 pikë, katër pikë më pak se skuadra Liverpoolit që e sheh veten në vedin e dytë. Dueli pritet të dhurojë spektakël dhe emocione për tifozët. Këtë takim mund të nisë nga minuta e parë Xherdan Shaqiri që ka treguar paraqitje spektakolare në ndeshjet e fundit me "the reds". /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2018, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori