Dështon transferimi i Suarez te Juventus, problem bëhet pasaporta
Luis Suarez nuk do t'i bashkohet Juventusit

Futbollisti është ekstrakomunitar, por do të aplikonte për pasaportën italiane, për të pasur mundësinë që të luante pa pengesa të Juventusi që i ka të zëna vendet e ekstrakomunitarëve me futbollistë të tjerë.

Por procedura e pajisjes me pasaportë do të zgjatej përtej datës 5 tetor kur mbyllet edhe merkato e si rrjedhojë, Suarez rrezikonteqëndronte pa u regjistruar deri në dritaren e ardhshme të merkatos.

Për këtë arsye, sipas mediave spanjolle, ai dhe Juventusi kanë ndërprerë kontaktet, duke e cilësuar si të parealizueshme marrëveshjen mes palëve.

Shtuar më 15/09/2020, ora 23:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori