Dështuan ndaj Islandës, Argjentina dhe Messi me statistika të frikshme në Botëror
Deri më tani në Kupën e Botës skuadrat e mëdha po hasin shumë vështirësi për të marrë një fitore.

Argjentina bëri një hap fals sot kundër Islandës duke barazuar 1-1, pavarësisht se dominuan ndeshjen.

Albicelestet patën 27 gjuajtje në portën e Islandës, ndërsa ylli i tyre Lionel Messi bëri 11 gjuajtje.

Skuadra që kanë bërë më shumë gjuajtje në portë deri më tani në Kupën e Botës:

1- Argentina (27)
2- Uruguay (15)
3- Russia (14)
4- Spain (13)
5- Morocco (13)
Messi (11)
6- Iran (9)
7- Portugal (9)
8- Iceland (8)
9- Egypt (8)

/albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori