DETAJE/ Kontrata e Ibrahimovicit me Milanin, ja sa do të paguhet
Zlatan Ibrahimovici do të fitojë 3.5 milionë euro plus 500.000 euro shtesë në shpërblime për 6 muajt e ardhshëm.

Nëse Ibrahimovic luan në 50% të ndeshjeve atëhere rinovimi një vjeçar i kontratës do të fillojë automatikisht dhe do të fitojë 6 milionë euro plus 4 milionë euro në shtesa.

Po ashtu drejtuesit e klubit italian presin që me anë të Ibrahimovicit të sjellin më shumë tifozë në San Siro dhe po ashtu edhe sponzorë tjerë.

Ibrahimovic po shihet edhe si futbollist që do t’i ndihmojë futbollistët e rinj në këtë skuadër.
Shtuar më 30/12/2019, ora 23:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori