Dha dorëheqjen pas skandalit me Kupën e Botës, Gjykata Federale e Zvicrës jep verdiktin për Sep Blaterin
Ish-presidenti i FIFA-s Sep Blater fitoi sot pafajësinë për akuzat e aferave korruptive me të drejtat e transmetimit televiziv të Kupës së Botës.

Gjykata Federala Zvicerane rrëzoi akuzat e ngritura në adresë të ish-kreut të futbollit botëror.

Blater drejtoi për 17 vite institucionin e FIFA-s. Rënia e tij filloi pasi fitores së konkursit nga Rusia dhe Katari për të mbajtur respektivisht Kupën e Botës të vitit 2018 dhe 2022.
Shtuar më 14/04/2020, ora 21:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori