Dhimbje dhe Inat, eleminohet Fiorentina
Albeu.com
Befasia tjetër e gjysmëfinales së Kupës UEFA, pas tërmetit 4 ballësh që pësoi Bayerni, ishte eliminimi i Fiorentinës. Violët nuk arritën të fitojnë në fushën e tyrë kundër Glasgow Rangeresit.

Finalistin e Kupës UEFA e vendosën penalltitë, në ekzekutimin e të cilave më të mirë ishin lojtarët e skuadrës mike, të cilët fituan 4-2. Nga lojtarët e Fiorentinës dështuan në realizimin e penalltive Liverani dhe Vieri.

Finalja e Kupës UEFA do të mbahet më 14 maj në Stadiumin e qytetit të Manchester ndërmjet Zenit St. Petersburg dhe Glasgow Rangers. (start)
Shtuar më 02/05/2008, ora 19:11
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori