Dhimbje koke për Guardiolën, pa 4 titullarë ndaj Shcalke
Dhimbje koke për trajnerin Pep Guardiola i cili do ti tuhet të jetë pa 4 titullarë në ndeshjen parë parë të Ligës së Kampionëve kundërkundër Schalke 04, e cila do të luhet nesër në Gjermani, shkruan Albeu.com.

Gabriel Jesus, Stones, Mendy dhe Delph nuk janë në listën e 20 lojtarve të grumbulluar.

Megjithatë në këtë sfidë Qytetarët vijnë dukshëm favoritë ndaj gjermanve të cilët nuk kanë eksperincë në europë, ndërsa Manchetser City po kalon nje formë mjaft të mirë duke mbajtur kreun në Premier League së bashku me Liverpoolin.

Lista e lojtarve të ftuar nga Guardiola: Ederson, Muric, Grimshaë, Ëalker, Danilo, Sandler, Kompany, Laporte, Otamendi, Zinchenko, Gundogan, Fernandinho, De Bruyne, David Silva, Bernardo Silva, Mahrez, Foden, Sterling, Sane, Aguero.
Shtuar më 19/02/2019, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori