Dhjetë talentet më të spikatur të momentit (FOTO-LAJM)

1. Eden Hazard, sulmues i Chelsea

– Pasi u fut në ekipin e të rinjve të Lilles kur ishte 14 vjeç, super talenti belg ka debutuar si profesionist kur i mbushi vetëm 16 vjet, duke u bërë një pjesë e rëndësishme e skuadrës që e fitoi titullin e kampionit në Francë. Pasi realizoi gola të shumtë dhe dhuroi asistime të panumërta, përfaqësuesi belg po bind dita ditës edhe në Chelsea, ku u transferua gjatë verës. Deri më tani me kampionin e Evropës ka realizuar 3 gola dhe ka dhuruar 10 asistime.
Eden Hazard
Ata po tregojnë një formë të shkëlqyer në kampionatet ku luajnë duke u bërë lojtarë kyç për skuadrat e tyre. Ata janë ende të rinj ndaj e ardhjma për këta futbolliste është premtuese.


Eurosport.it publikon listën e 10 talenteve më të mirë të momentit, ku përfshihen lojtarë si Hazard, Gotze, El Shaarawy, Lamela, Pogba, Tello etj. /albeu.com/Shtuar më 17/11/2012, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori