Dhjetë talentet më të spikatur të momentit (FOTO-LAJM)

2. Mario Gotze ( mesfushor i Borussia Dortmundit)

– I shpejtë, me teknikë të përsosur, vizion të lojës dhe kreativitet: Gotze është një siguri për ekipin e Jurgen Kloppit në dy sezonet e fundit. Ai ka zhvilluar 20 ndeshje në përfaqësuesen gjermane, ndërsa e ka vazhduar kontratën me Dortmundin, deri në vitin 2016. Gotze luan në ekipin verdhezi që nga mosha 8-vjeçare dhe pritet të bëhet legjendë e kampionit gjerman.
Eden Hazard
Ata po tregojnë një formë të shkëlqyer në kampionatet ku luajnë duke u bërë lojtarë kyç për skuadrat e tyre. Ata janë ende të rinj ndaj e ardhjma për këta futbolliste është premtuese.


Eurosport.it publikon listën e 10 talenteve më të mirë të momentit, ku përfshihen lojtarë si Hazard, Gotze, El Shaarawy, Lamela, Pogba, Tello etj. /albeu.com/Shtuar më 17/11/2012, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori