Dhuna ndaj Hamitit, Gjykata merr vendimin për 3 zyrtarët e Kamzës
Gjykata e Tiranës ka bërë publike masën e sigurisë për 3 drejtuesit e Kamzës, të arrestuar për dhunimin e gjyqtarit Eldorjan Hamiti, në përfundimin e sfidës ndaj Laçit.

Gjyqtari Lazer Sallaku caktoi masën "arrest shtëpia" për presidentin Naim Qarri si dhe masën "detyrim paraqitje" për drejtorin sportive Andi Matraxhiu, shefin e klubit Albert Bana dhe tifozin Erald Gjashi.

Gjykata e Tiranës vlerësoi sot masën e sigurisë për 4 të arrestuarit për dhunimin e gjyqtarit, Eldorjan Hamiti në ndeshjen mes Kamzës dhe Laçit. Kështu, pasi dëgjoi të dyja palët, gjyqtari Lazer Sallaku, caktoi "arrest shtëpie" për Naim Qarri, presidentin e Kamzës. "Detyrim paraqitje" për Andi Matraxhiu, drejtorin sportiv të klubit, Albert Bana, shefin e klubit dhe tifozin Erald Gjashi.
Shtuar më 06/03/2019, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori