Di Francesco: Më pëlqen të fitoj derbin si një trajner sesa si një lojtar
Pëlqej
Eusebio Di Francesco pëlqen të fitoj "Derby della Capitale" më shumë si një trajner, sesa një lojtar, por lavdëroi Radja Nainggolan si një "superhero".

"Është shumë e kënaqshme për ne mënyrën se si iu afruam ndeshjes, derisa tek goli i Lazios, pashë dominim të vërtetë nga skuadra", tha trajneri për Mediaset Premium.

"Për të luajtur një farë mënyre, keni nevojë për gjendje të mirë fizike, përndryshe nuk mund të shtypni dhe të jeni gati për kundërsulmet e tyre të shpejta. Ne kemi rritur ritmin në hapjen e 20 minutave të pjesës së dytë, e kanë dërguar Lazion në gjysmë fushen e tyre dhe e meritonin plotësisht fitoren.

"Isha i impresionuar nga mënyra se si e shtuam trysninë, për të qenë agresivë që duhet të menaxhojmë rreziqet dhe ishte një rrezik ndaj një lojtari të Lazios që shkëlqen në topa diagonale dhe kundërsulme. Unë mendoj se në pjesën e parë, ne nuk kemi bërë mjaft kalime vertikale.

"Unë preferoj që lëvizjet tona të jenë më intensive dhe efektive në sulm. Edin Dzeko është më i fortë në atë rol sesa pjesa tjetër dhe ne të gjithë duhet të punojmë në të ".

"Nainggolan me të vërtetë kishte një lloj tendosje tetë ditë më parë, kështu që ai tregoi një aftësi të pabesueshme për të nxitur dhimbjen. Ata e quajnë atë Ninja, por ai është më shumë si një superhero! " përfundoi tekniku romak. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2017, ora 21:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori