Di Maria do të kishte qenë lojtari i tretë më i paguar tek Barcelona
Pëlqej
Angel Di Maria i Paris Saint-Germain ishte një nga objektivët kryesorë të Barcelonës në këtë merkato vere.

Barcelona i kishte ofruar argjentinasit një pagë me vlerë 10 milionë euro pagë në sezon, duke e renditur menjëherë pas Lionel Messiti dhe Luis Suarezit.

Ai do të kishte paga më të larta se Andres Iniesta dhe Gerard Pique, por transferimi nuk u bë pasi PSG kërkonte më shumë se që afronte Barcelona.

Sipas L'Equipe Barcelona e humbi argjentinasin për vetëm 10 milionë euro. Pasi nuk pranoi të ofront 50 saç kërkoi PSG por 40. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2017, ora 10:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori